Königssee – Królewskie Jezioro Parku Narodowego Berchtesgaden

Standard

Here are beautiful photographs from Marzi!

Ilustrowany Notatnik Osobisty

Malownicze położenie wtulonego w alpejską dolinę Jeziora Królewskiego – Königssee – sprawia, że jest ono jedną z największych atrakcji Parku Narodowego Berchtesgaden.
2

43

Obejmujące powierzchnię ponad 5200 km² jezioro, leżące w Alpach Bawarskich, otoczone jest od wschodu szczytami Gotzenberg i Jenner, od zachodu drugim co do wielkości niemieckim szczytem Watzmann. To najczystsze jezioro niemieckich Alp, wraz ze stromymi zboczami górskich szczytów, przypomina krajobrazem skandynawskie fiordy. Szmaragdowa w letnie miesiące tafla jeziora, zimą skuta jest lodem.
Położenie na południowy wschód od Monachium sprawia, że Königssee jest doskonałym miejscem na weekendowy wypoczynek, albo ciekawym przystankiem w podróży.
1
10
Stojący na półwyspie św. Bartłomieja, XII-wieczny kościół z czerwonymi kopułami dachu, na tle wschodniej ściany góry Watzmann, od czasów romantyzmu był inspiracją pejzażystów. Barokowe wnętrze kościoła jest wzorowane na planie katedry w Salzburgu.
5
11


Miłośników filmu zainteresuje miejsce w którym spędziła dzieciństwo i młodość wspaniała aktorka Romy Schneider. Rodzina Romy, przeniosła się z Wiednia do Schönau – do “domu Mariengrund” swoich…

View original post 90 more words

4 thoughts on “Königssee – Królewskie Jezioro Parku Narodowego Berchtesgaden

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s